Tutuklu Devrimci Mühendisler 13 Mart'ta Ankara Adliyesinde

Yazıcı-dostu sürümArkadaşa gönderPDF

DOSTLAR;

 13 MART 2013 Tarihinde Ankara Adleyisinde bir dava daha görülecek. Komplolarla tutuklanmış devrimcilerin mahkemesidir bu dava. Aralarında İnşaat Mühendisi Barış Önal ve ODTÜ İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisi İlhan Kaya’ nın da aralarında bulunduğu devrimciler komplolarla hukuksuz olarak tutuklanmış ve özgür tutsak olarak aylardır F Tipi tecrit hücrelere yaşamaya mahkum edilmiştir.

 İLHAN KAYA ve BARIŞ ÖNAL’ı hepimiz tanıyoruz. Dostumuz, dert ortağımız ve mücadele arkadaşımızdır. Onlar; okulda sadece ders ile, kariyer ile öğrenciliği sınırlamayan, halkının ve ülkesinin sorunlarına kayıtsız öğrenci kimliğine itiraz eden demokrat öğrenci ve mühendistirler.

 ONLARI; bazen akademik demokratik mücadelede görürüz, Bazen de gecekondu yoksullarının mücadelesinde ve yanı başında bitiverirler. Ya da işten atılmış bir emekçinin direniş çadırında bağdaş kurmuş çayını yudumlarken içten bir kahkaha kopartırken görürüz.

 ONLARIN, mühendislik mesleğini rant için değil halk için yapmanın inancıyla, onuruyla ışıl ışıldır gözleri. Hiç bıkmadan yorulmadan anlatırlar mesleki sorunların ülke sorunlarından ayrı olmadığını. TMMOB Ortamlarında savaşırlar “sol” maskeli müteahhitlere karşı…

 ONLAR, vatanseverdir. Tam bağımsız ve demokratik bir Türkiye için emperyalizme ve sömürüye karşı mücadelede bedel ödemeyi göze alanlardır.

 İLHAN ve BARIŞIN, aylardır tutuklu bulunmasının nedeni ise, demokratım diyen herkesin yapması gereken demokratik etkinlik ve eylemlere katılmaktır.

Tüm dostlarımızı ve basın mensuplarını komployla tutuklanan devrimcileri sahiplenmeye 8 Mart'ta saat 13.00'da Abdi İpekçi parkında açılacak olan 5 günlük açlık grevi çadırına ve 13 Mart'ta Ankara Adliyesi'ne çağırıyoruz...

DEVRİMCİ MÜCADELEDE MÜHENDİS MİMARLARivme_yazi | about seo