TUTUKLANAN YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜMÜZE TOPLU KART ATIYORUZ

Yazıcı-dostu sürümArkadaşa gönderPDF

 

AKP İktidarı halka, halkın tüm kesimlerine saldırılarını yaygınlaştırarak kesintisiz sürdürüyor. Bu saldırılarından biri de DHKP-C Operasyonu adı altında 7 ilde eşzamanlı olarak Helikopterlerle, panzerle, gaz bombaları ile, binlerce Özel tim ve Çevik Polisi ile, Çağdaş Hukukçular Derneği (Ankara, İstanbul) Yürüyüş Dergisi, İdil Kültür Merkezi, Gençlik Federasyonu, Özgürlükler Derneği, Halkın Hukuk Bürosu (HHB), TAYAD ve onlarca ev 18/01/2013 günü saat 004 de basılarak talan ve yağma edilerek 97 kişi gözaltına alınmış, toplam 55 kişi tutuklanmıştır. Basılan bütün kurumlar yasal dernek, yayın kuruluşu ve işyeridir.

 

Bu saldırıda, gözaltına alınıp tutuklananlardan  biri de Dergimiz (Mühendislik, Mimarlık ve Planlamada +İVME dergisi) Yazı İşleri Müdürü, Fatih Özgür AYDIN olmuştur. F. Özgür AYDIN Yine AKP İktidarının 2011 yılı içerisinde yaptığı böyle bir saldırıda gözaltına alınıp tutuklanmış ve hapishaneden 2012 yılı Temmuz ayı içerisinde tahliye edilmişti. Bu tahliyenin üzerinden henüz 6 (altı) ay geçmişken Yazı İşleri Müdürümüz F.Özgür AYDIN 18/01/2013 Tarihinde Ümraniye’de sokaktan yaka paça işkenceyle gözaltına alınmış ve 21/01/2013 tarihinde tutuklanarak Edirne F Tipi hapishanesine gönderilmiştir.

 

Fatih Özgür Aydın'ı sahiplenmek ve yanında olmak için 2 Şubat Cumartesi günü saat 12.00'da Ankara Kızılay Yenişehir Postanesinden toplu kart atıyoruz. Tüm dostlarımızı da yanımızda olmaya çağırıyoruz.

 

Fatih Özgür Aydın'ın iletişim adresi: Edirne F Tipi Hapishanesi

 

DEVRİMCİ MÜCADELEDE MÜHENDİS MİMARLAR

 ivme_yazi | about seo