TMMOB TARAFINDAN GECE YARISI GEÇİRİLEN YASAYA KARŞI 13 TEMMUZ CUMARTESİ ''TMMOB TORBAYA SIĞMAZ'' YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yazıcı-dostu sürümArkadaşa gönderPDF

TMMOB TARAFINDAN GECE YARISI GEÇİRİLEN YASAYA KARŞI 13 TEMMUZ CUMARTESİ ''TMMOB TORBAYA SIĞMAZ'' YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB Genel Merkezi önünden Ethem Sarısülük'ün polis tarafından vurulduğu yer olan Kızılay Meydanı'na kadar yapılması planlanan "TMMOB Torbaya Sığmaz" yürüyüşü 13 Temmuz Cumartesi günü Ankara'da gerçekleştirildi. 
TMMOB'nin yetki ve sorumluluklarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlayan Torba Yasayı protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüş TMMOB'nin Selanik Caddesi'ndeki Genel Merkezi'nden başlayarak Meşrutiyet Caddesi'ni müteakkip Atatürk Bulvarı üzerinden Kızılay Meydanı olarak planlanmıştı. Ancak Meşrutiyet Caddesi'nin Atatürk Bulvarı'na bağlanan kısmında konuşlanmış polis barikatı yürüyüşün bu yönde gerçekleşmesine engel oldu. Buradan polisin yönlendirmesiyle yürüyüş Konur Sokak ve ardından metro altgeçitinden devam etti. Bu sırada  örgütlülüklerine sahip çıkmak için yürüyüşe katılan mühendis mimarlar arasında neden polisin yönlendirmesine uyulduğu ve bu yönde direnilmediği üzerine tartışmalar gözlemlendi.
 
Altgeçitten geçerek Kızılay Meydanı'na gelinmesinin ardından TMMOB Yönetim Kurulu Genel Başkanı Mehmet Soğancı bir konuşma yaptı. Konuşmada genel olarak AKP iktidarını eleştiren ve seslerini duyması çağrısı yapan Soğancı konuşmasını Bu daha Başlangıç Mücadeleye Devam sloganıyla bitirdi.
 
Sıksık "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Polis simit sat; Onurlu yaşa", "Ethem'in katili AKP'nin Polisi", "Mühendisiz, Mimarız Haklıyız Kazanacağız", "TMMOB Halkındır Halkın Kalacak", "Örgüt arama TMMOB burada", "Katil Polis/Devlet hesap verecek" sloganları atılan ve Devrimci Mücadelede Mühendis ve Mimarların'da Kızıl Baretleriyle katıldığı yürüyüşe yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

2013-07-13_17.25.39.jpg

2013-07-13_17.30.47.jpg

 

2013-07-13_17.26.02.jpgivme_yazi | about seo