ODTÜ'den Geçmesi Planlanan Yol Projesine Karşı Eylemler Devam Ediyor

Yazıcı-dostu sürümArkadaşa gönderPDF
 
Anadolu Bulvarı'nı, Konya Yolu'na bağlaması planlanan 4km'lik yolun 2km’si ODTÜ ormanından geçirilecek. 100. Yıl ve Çiğdem Mahalle'lerini ikiye bölecek otoyola karşı 100. Yıl İnisiyatifi eylemlerini sürdürmeye devam ediyor.
25 Ağustos 2013 Pazar günü ODTÜ 100. yıl giriş kapısı A4’te mahalle halkı,  ODTÜ öğrencileri ve akademisyenleri nöbet tutmaya  başlamıştı.
 27 Ağustos 2013 Salı günü saat 12.30’da pankartları ve dövizleriyle birlikte ODTÜ Eskişehir Yolu çıkışı A1 kapısındaki bilim ağacında buluşuldu. Buradan Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Binasının Önüne geçilerek basın açıklaması yapıldı.
 
Basının da oldukça yoğun ilgi gösterdiği açıklamaya  Devrimci Mücadelede Mühendis Mimarlar'ın da arasında bulunduğu  yaklaşık 200 kişi katıldı. Açıklamadan sonra, basın mensupları ile birlikle kesilecek ağaçların da bulunduğu alana gidildi ve 8 şeritlik otoyolun güzergahı ve kesilmesi planlanan ağaçlar basına gösterildi.  Eylem saat 13.30 civarında ODTÜ rektörlüğünün de taraf olması gerektiği çağrısıyla  iradi olarak bitirildi.


ivme_yazi | about seo