Maraş Katliamı

Gerçekler Karartılamaz! Maraş Katliamının Sorumluları Katliamı Gerçekleştirenler Kadar Katliamı Yok Sayanlardır

4 Ocak 2011 tarihinde Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KATSO) önderliğinde içlerinde çeşitli TMMOB birimlerinin de bulunduğu 84 STK ve  meslek kuruluşu gazetelerde bir ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda bir yandan Maraş’ın adının Maraş katliamıyla anılmasından rahatsızlık duyulduğu ifade edilirken, diğer yandan “ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen menfur mihraklar tarafından tezgahlanan acı bir olay” denilerek katliamının gerçek sorumlularını gizlemeye, hedef şaşırmaya çalışmaktadır.

Wikileaks Belgelerindeki AKP

Halk düşmanı AKP'yi kuranlar ve yönetenlerle ilgili olarak bugüne kadar onlarca kez yazı yazdık. Tartışmasız bütün yazdıklarımızda AKP kadrolarının işbirlikçiliğini, düzenin hangi pis işlerini yürüttüklerini, halkı nasıl soyduklarını, halk düşmanlıklarını anlattık.

DİSK: Daha Fazla Ölüm ve Irkçı Saldırganlık İstemiyoruz

DİSK Hatay ve Bursa'da Kürtlere ırkçı saldırılara dair "Yeni Sivas, Maraş, Çorum katliamları olmaması için herkes elini taşın altına koymalı" dedi; hükümeti Kürt sorununun çözümünün sınırsızca tartışılmasını engelleyen yasa ve uygulamaları değiştirmeye çağırdı.

Özel harp mamülü katliam: ÇORUM

27 Mayıs 1980 - 5 Temmuz 1980 arasında yaşanan Çorum Katliamı, tıpkı 6-7 Eylül katliamında olduğu gibi, özel harp mamülü olduğu besbelli olan bir kanlı provokasyondu. Katliamcıların yargılanması, hesap sorulması 'derin güçlerin' marifetleriyle hep engellendi. Kimi katliamların sorumluları yakalanıyor gibi gösterilse de işin özüne dokunulmadı.

ÇHD :Haluk Kırcı Artık Serbest

Basına ve Kamuoyuna,

Maraş Katliamı (24 Aralık 1978)

MARAŞ KATLİAMI (24 ARALIK 1978)

Maraş Katliamı iki solcunun öldürülmesiyle başladı. Katliam 23 ve 24 Aralık 1978'de gerçekleştirildi. Katliamın hazırlık süreci 8 ay öncesine kadar gitmektedir.

Emperyalistlerle ve İşbirlikçileriyle Barışmayacağız

1 Eylül, Hitler faşizminin Polonya’ya saldırdığı günün tarihidir.2. paylaşım savaşından sonra, yani 50 milyon insanın faşizm tarafından katledilmesinden sonraki süreçte faşizme tepki sonucu, Dünya Barış Günü olarak kabul edilmiştir.
Barış sözcüğünün dillere pelesenk edildiği bir süreçten geçiyoruz. Bu anlamda barışın ne demek olduğunu ve devrimcilerin barışa nasıl baktığını da somutlamak gerekiyor.

"Maraş Katliamı" Belgesel Gösterimi ve Söyleşisi Gerçekleştirildi

İvme Dergisi "Maraş Katliamı" Belgesel Gösterimi ve Söyleşisiİvme Dergisi Kültür ve Sanat Komisyonu'nun Belgesel Gösterimlerinden üçüncüsü 24 Ocak 2009 Pazar günü 18.30'da gerçekleştirildi. Maraş Katliamı'nda ailesini yitiren Ali Temiz ve Kamber Tabak'ın ve Pir Sultan Abdal Kültür ve Dayanışma Derneği adına katılan Sadegül Çavuş'un konuk konuşmacı olduğu söyleşiye 45 kişi katıldı.

Açıklama 20: 19 Aralık 2000 Hapishaneler Katliamının Yıldönümünde TMMOB Birimleri Dedemanlarda Eğlence Düzenliyor!

Ülkemiz tarihi halka dönük birçok katliamla doludur. 1977 1 Mayıs katliamı, 1978 Maraş katliamı, 16 Mart katliamı, Sivas katliamı, Gazi katliamı bunlardan yalnızca birkaçıdır. Bu katliamlardan biri de bugün 8. yıl dönümü olan, 19 – 22 Aralık 2000 tarihinde “Hayata Dönüş” adıyla yapılmış hapishaneler katliamıdır.

İçeriği paylaş


about seo